Blog

montessori skolka v bratislave

Výlet na farmu Abeland

Nový školský rok sme začali výletom na farmu Abeland, ktorá sa nachádza za Lozornom. Deti a aj my sme sa veľmi tešili, ale naši šoféri mikrobusov nám našu radosť skoro pokazili, keďže sa zdalo, že na nás zabudli. No našťastie sa tak nestalo a s menším meškaním nás predsa len našli. Cesta bola veľmi príjemná a veselá , plná pesničiek, hádaniek a otázok :” už tam budeme?”:-)

Na farme bolo krásne. Čakala nás veľmi milá “pani farmárka ” a ukázala nám všetky cestičky a domáce zvieratá . Prešli sme sa po sprístupnených močiaroch, nakukli sme do drevenného kostola a preliezli drevenné preliezky. Deti sa vozili na koňoch a najväčší úspech mala obrovská prasačia mama Mariška . Mohli sme asistovať aj pri jej kŕmení, kde nám “pán domáci” ukázal, ako je Mariška vycvičená. Skoro každý chcel nakŕmiť kozičky a skoro každý sa pri tom popŕhlil, tak sme sa uistili, že budeme dlho zdraví. Zdravo unavení sme sa vrátili späť a boli sme radi, že sme farmu Abeland našli a navštívili.

Škôlka v prírode

Každý rok sa tešíme do škôlky v prírode. Kone, krásna príroda a príjemní ľudia. To je Ranč Bezekov Laz v Sáse. Strávili sme tam 5 slnečných a veselých dní. Naša cesta sa začala na bratislavskej Hlavnej stanici, kde sme sa mávaním rozlúčili s rodičmi a vydali sme sa do sveta.
Po dvoch hodinách cesty sme prišli na ranč, kde nás už všetci netrpezlivo očakávali, vrátane dvoch psíkov, ktorí nám bežali oproti. Dobre sme sa naobedovali a škôlka v prírode sa mohla naplno začať.

Výlety, objavovanie prírody, jazdenie na koňoch, nočná hra,, hľadanie pokladu, opekanie, spievanie, olympiáda. Veľa družných rozhovorov, radosti a utuženie priateľstiev.

Pre to všetko je pre nás Škôlka v prírode vzácna a všetci sa nevieme dočkať, kedy prídeme o rok .

Po piatich dňoch sme v piatok prišli autobusom ku škôlke , kde nás čakali rodičia. Veľmi sme sa na nich tešili, ale už v pondelok sme chceli ísť zase:-).